​Kral Selman 41. Uluslararası Kral Faysal Ödül Töreni’ne katıldı

​Kral Selman 41. Uluslararası Kral Faysal Ödül Töreni’ne katıldı

Pazartesi, 25 Mart, 2019 - 09:00
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Uluslararası Kral Faysal Ödülü'nü kazananlardan birine ödülünü teslim ederken (El-Ahbariyye)
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, başkent Riyad’da prensler, alimler, edebiyatçılar ve hükümet yetkilileri gibi birçok üst düzey ismin bir araya geldiği 41. Uluslararası Kral Faysal Ödül Töreni’ne katılarak kazananları tebrik etti.

Faysaliye Oteli’nde bulunan Büyük Prens Sultan Salonu’na gelen Kral Selman, Danışmanı, Mekke Valisi, Kral Faysal Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Ödül Heyeti Başkanı olan Prens Halid el Faysal bin Abdulaziz, Kral Faysal İslami Çalışmalar ve Araştırmalar Merkezi Başkanı Prens Turki el-Faysal, Riyad  Valisi Prens Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Kral Faysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prens Abdurrahman el-Abdullah el-Faysal ve Kral Faysal Vakfı Genel Sekreteri Prens Bender bin Suud bin Halid tarafından karşılandı.

Kral Selman, İslami Hizmet, İslami Çalışmalar, Arap Dili ve Edebiyatı, Tıp ve Bilim dallarında bu yıl dağıtılan ödüllerin sahiplerini tebrik etti.

Suudi Arabistan Kralı, ayrıca ‘Selman el-Vefa’ isimli fotoğraf sergisine de katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya