Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

​Cezayir, Suriye’de yakalanan 29 radikal unsurun soruşturmasına başladı

​Cezayir, Suriye’de yakalanan 29 radikal unsurun soruşturmasına başladı

Salı, 26 Mart, 2019 - 12:45

Cezayir, Terörle Mücadele İstihbarat Şubesi, DEAŞ’ın uğradığı yenilgilerden sonra Suriye’de yakalanan 29 radikal unsura yönelik soruşturmaya başladı.

Şarku’l Avsat’a konuya ilişkin bilgi veren güvenlik kaynakları, soruşturmaların, yakalanan unsurların içerde ve dışarıda irtibatta olduğu kişiler ile örgütün Suriye’deki kalesine gitmelerine yardımcı olan isimlere odaklandığını dile getirdi.

Söz konusu kaynaklar, yakalanan radikal unsurların çoğunun 2013-2014 yıllarında Suriye’ye girişinin Türkiye üzerinden olduğunu savundu.

Lübnan En-Nahar gazetesinin güvenlik kaynaklarından alıntılayarak verdiği haberine göre, yakalanan teröristler, Suriye'nin çatışma bölgelerinde DEAŞ bayrağı altında uzun yıllar aktif olarak bulundu.

Haberde, yakalanan teröristlerin 18 Mart’ta ABD ordusuna ait askeri bir uçakla Cezayir’deki Huari Bumedyen Havaalanı’na getirildiği kaydedildi.

Kaynaklara göre, yakalanan teröristler ABD’li yetkililer tarafından Cezayir istihbarat servisi unsurlarına teslim edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya