Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump: İran yakında görüşme yapmak isteyecek

Trump: İran yakında görüşme yapmak isteyecek

Perşembe, 16 Mayıs, 2019 - 06:45
Washington/Şarku’l Avsat

ABD Başkanı Donald Trump, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki gerginliğin artmasına rağmen, İran’ın yakında ABD ile görüşmek isteyeceğinden emin olduğunu belirtti. 

Basında çıkan haberlerin aksine Washington yönetimi içinde İran politikasına ilişkin bir kavga yaşanmadığını söyleyen Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "Farklı görüşler dile getirildi. Nihai ve kati kararı ben vereceğim. Bu basit bir süreç. Her kesim, görüş ve talimat göz önünde bulunduruluyor. Eminim ki İran yakında (bizimle) konuşmak isteyecek" dedi.

ABD basınında Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve diğer hükümet üyeleri arasında İran politikalarıyla ilgili çok büyük fikir ayrılıkları olduğu yönünde haberler çıkmıştı. Haberlerde muhafazakar politikacıların bile Bolton'ın Trump'ı İran'a savaş açma konusunda ikna etmeye çalıştığı şeklinde açıklamalarda bulunduğu bilgisine yer verilmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya