Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği iki İHA'yı düşürdü

Arap Koalisyonu Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği iki İHA'yı düşürdü

Perşembe, 22 Ağustos, 2019 - 06:15
Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el Maliki (SPA)

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, İran destekli Husi milislerin Yemen’deki Amran şehrinden Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt gönderdiği 2 insansız hava aracını (İHA) düşürdü.

Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el Maliki, İran destekli Husi milislerin tüm İHA gönderme girişimlerinin başarısızlığa mahkum olduğunu söyleyerek, Arap Koalisyonu’nun sivilleri bunlardan korumak için tüm operasyonel prosedürleri uyguladığını belirtti.

Albay el-Maliki, "Tekrarlanan terör girişimleri, bu terörist milislerin umutsuzluğunu yansıttığı gibi İran ve ajanlarının bölgedeki suçlarını teyit ediyor" dedi.

Maliki, Arap Koalisyonu Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın Yemen'deki sivillerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası güvenliği korumak için katı ve caydırıcı önlemler almaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya