Trump’ı destekleyen 2019 Nevada Güzellik Kraliçesi’nin tacı geri alındı

Trump’ı destekleyen 2019 Nevada Güzellik Kraliçesi’nin tacı geri alındı

Cuma, 23 Ağustos, 2019 - 12:15
Katie Williams Trump’ın 2020 başkanlık adaylığını destekleyen şapka ile (Daily Mail)
Nevada/Şarku’l Avsat

ABD’de 2019 Nevada güzeli seçilen Katie Williams’ın tacı internette bir takım siyasi yorumlar yapmasının ardından elinden alındı.

The Independent gazetesinde yer alan habere göre Katie Williams (29), Facebook hesabı üzerinden bir video paylaşarak, ‘Miss Nevada’ ünvanının elinden alındığını ve cumartesi düzenlenecek olan ‘Miss America’ güzellik yarışmasından diskalifiye edildiğini açıkladı.

24 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek olan Miss America güzellik yarışmasına 26 yaş ve üstü yarışmacılar katılabiliyor.

Katie Williams söz konusu videosunda, “Özellikle kötü bir şey söylemediğim zaman, muhafazakar değerleri olan birini nasıl sansürleyebileceğinizi anlamıyorum” yorumunda bulundu.

Williams, sosyal medya hesabından ABD Başkanı Donald Trump’ı desteklemenin yanında ABD tarafından terör örgütü sınıflandırılan faşizm karşıtı Antifa hakkındaki görüşlerini de paylaşmıştı.

Bununla birlikte, doğum kontrolünün bir ‘hak’ olmadığını ve feminizmin ABD’yi mahvettiğini ifade eden eski güzellik kraliçesi Williams, inandığı şeyler için ‘sansürlendiğini’ söyledi.

Williams, “Görüşlerim daha liberal olsaydı, hiçbir sorun olmazdı” şeklinde sitemde bulundu.

Öte yandan, Dail Mail gazetesinde yer verilen habere göre Miss America yarışmasının organizatörleri Williams’ın gerçekleri çarpıttığını savunarak, söz konusu siyasi mesajların yer aldığı ‘Miss Nevada’ resmi Facebook hesabından silmeyi reddetmesi nedeniyle tacının elinden alındığını açıkladı.


Editörün Seçimi

Multimedya