9 yaşındaki ampute kız çocuğu Paris Moda Haftası’nda podyuma çıkacak

9 yaşındaki ampute kız çocuğu Paris Moda Haftası’nda podyuma çıkacak

Cuma, 27 Eylül, 2019 - 12:45
Daisy-May Demetre bir defilede (Arşiv)
Paris/Şarku’l Avsat

Bebekken iki bacağı ampute edilen dokuz yaşındaki manken Daisy-May Demetre, Paris’teki Moda Haftası kapsamında bugün Eyfel Kulesi’nde düzenlenecek bir defilede, ‘Lulu et Gigi’ Moda Evi’nin elbiselerini taşıyarak podyuma çıkacak.

Reuters haber ajansına göre İngiltere’nin Birmingham şehrinde doğan Daisy-May, bir yıl önce İngiltere’de defilelere çıkmaya başladı.

Daisy-May, Şubat ayında Londra'da Çocuk Moda Haftası'nda ve bu ay New York Moda Haftası'na podyuma çıkmıştı.

Instagram hesabında paylaştığı, Eyfel Kulesi önünde babası Alex ile birlikte olduğu fotoğrafın altına, “Burada tarih yazıyoruz, yaptığımız şey bu” yorumunda bulundu.

Daisy-May, koşmak ve podyumda yürümek için iki karbon protez kullanıyor ancak okulda kullanmak üzere farklı protez bacakları var.

Reuters’a konuşan İngiliz kız, güzel kıyafetler giymeyi ve fotoğraflarının çekilmesini sevdiğini söyleyerek, “Saçlarımı ve makyajımı yapıyorlar. Sonra elbiseleri giyip, protez bacaklarımı takıyorum. Bazen farklı olduğumu bile hissetmiyorum” dedi.

Lulu et Gigi'nin kurucusu Eni Hegedus-Buiron, “Onu diğer genç kızlarla birlikte podyuma çıkarıyoruz. ‘Büyük beden’ denilen kilolu modelimiz ve Down Sendromlu modelimiz var. Bütün farklı çocukları bir araya getiriyoruz” yorumunda bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya