Hamas'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Hamas'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Salı, 15 Ekim, 2019 - 07:15
(İHA)
İstanbul /Şarku'l Avsat

Hamas Hareketi tarafından Suriye’nin kuzeydoğusundaki gelişmelere ilişkin basın açıklaması yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bismillahirrahmanirrahim

Hamas Hareketi olarak Suriye’nin kuzeydoğusundaki olayları büyük bir ilgiyle takip ediyoruz. Hareket, Türkiye'nin Filistin davasındaki pozisyonunu, Filistin halkının haklarınıa desteğini ve özellikle de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurul zirvesindeki konumu takdir ediyoruz.

Türkiye'nin sınırlarını koruma, kendisini savunma ve bölgede Arap ve Müslümanların emniyetine zarar vermeyi hedefleyen Siyonist Mossad Teşkilatı’nın ulusal güvenliğine yönelik tehditlerinin ortadan kaldırma hakkını destekliyoruz.

Hamas Hareketi olarak bizler kardeş Suriye’nin ulusal sınırları içerisindeki toprak bütünlüğünün korunması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Filistin meselesi ve sürekli düşmanca saldırılara maruz kalan Kudüs ve yerleşimciler tarafından işgal edilen Mescid-i Aksa başta olmak üzere devletlerin ve ümmetin sorunları ile ilgilenmek için bölgedeki anlaşmazlık ve ihtilafların en kısa sürede sona erdirilmesi çağrısında bulunuyoruz.

Hamas olarak bizler, Siyonizm ve ABD’nin bölgedeki varlığını kabul etmiyoruz. Bunu gerilim ve tırmanış faktörü olarak görüyor ve bu bağlamda ABD’nin bölgeden çekilmeyi tamamlamasının gereğini vurguluyoruz.”


Editörün Seçimi

Multimedya