Sky News televizyonu 'Brexitsiz' yeni bir kanal açıyor

Sky News televizyonu 'Brexitsiz' yeni bir kanal açıyor

Çarşamba, 16 Ekim, 2019 - 14:45
Kurulacak yeni haber kanalı (Sky Network)
Londra/Şarku’l Avsat

Britanya'nın Sky News televizyonu Brexit (Britanya'nın AB'den çıkışı) konulu haberlerden sıkılanlar için Brexit haberlerinin yer almayacağı bir kanalı başlattığını duyurdu.

Britanya'nın Sky News televizyonu sürekli Brexit haberleri izlemekten sıkılanlar için bu konuyla ilgili haberlerin yer almayacağı bir kanalı başlattığını duyurdu.

Bugün yayın hayatına başlayacak kanal haftaiçleri akşam 17.00'den 22.00'ye kadar yayın yapacak.

Kanal sadece Sky News içeriklerinin Brexit haberlerinden arınmış bir versiyonu olmayacak, başlı başına güncel gelişmeleri aktaran bir kanal olacak.

Kanalın Ekim ayının sonuna kadar yayında kalacağı belirtildi.

Reuters Enstitüsü'nün haziran ayında Yougov'un bir anketine dayanarak yayınladığı rapora göre, Britanya'da haber tüketicilerinin üçte birinden fazlası haberleri izlemediğin söyledi. 

Bunların yüzde 71'i sebep olarak Brexit'i göstererek konu etrafındaki siyasi tartışmalardan yorulduklarını söyledi. 

Yaklaşık yüzde 60'ı haberlerin duygu durumları üzerinde olumsuz etkisi olduğunu, yüzde 40'ı ise olayları etkilemede kendilerini güçsüz hissettiklerini söyledi. 

Sky News'un yöneticisi John Ryley konuyla ilgili yaptığı açıklamada " Brexit büyük etkisi olan tarihi bir haber ve bunu kapsamlı olarak aktarmayı sürdüreceğiz. Yeni kanal basitçe insanlara Brexit'te bir mola verme, başlıklara filtre koyma, Westminster ve Brüksel'den uzaktaki konulardan haberdar olma seçeneklerini veriyor" dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya