Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere ve Avrupa Birliği yeni anlaşma üzerinde uzlaştı

İngiltere ve Avrupa Birliği yeni anlaşma üzerinde uzlaştı

Perşembe, 17 Ekim, 2019 - 11:45
İngiltere Başbakanı Boris Johnson (Reuters)

İngiltere ve Avrupa Birliği (AB), Londra ve Brüksel arasında uzun süren görüşmelerin ardından Brexit için yeniden düzenlenen anlaşma üzerinde uzlaştı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson da yaptığı açıklamada, "Kontrolü geri alacağımız harika bir anlaşmaya vardık" dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kontrolü geri alacağımız harika bir anlaşmaya vardık. Parlamento Cumartesi günü bu anlaşmayı onaylamalı böylece hayat pahalılığı, çevre, sağlık hizmetleri, şiddet suçları gibi diğer önceliklere geçebiliriz" dedi.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB ve İngiltere'nin Brexit'te anlaştığını duyurdu. Birisinin bir şeyi yapma isteği ve kararlılığı varsa, bunu başarmanın bir yönteminin bulunabileceğini belirten Juncker, “AB ve İngiltere için adil ve dengeli bir anlaşma ve çözüm bulma taahhüdümüzün bir kanıtı" ifadelerini kullandı. 


Editörün Seçimi

Multimedya