Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere Parlamentosu, Brexit oylamasını erteledi, Johnson 'AB'yle müzakere yapmayacağım' dedi

İngiltere Parlamentosu, Brexit oylamasını erteledi, Johnson 'AB'yle müzakere yapmayacağım' dedi

Cumartesi, 19 Ekim, 2019 - 14:00
Londra’daki Brexit karşıtı mitinginden bir kare (AFP)
Londra/Şarku’l Avsat

İngiltere Parlamentosu, Brexit oylamasının ertelenmesine karar verdi. Parlamento, Başbakan Boris Johnson'ın Avrupa Birliği (AB) ile vardığı yeni Brexit anlaşması oylamasının ertelenmesine karar verdi.

İngiltere Parlamentosu, 306'ya karşı 322 oyla kabul ettiği önergeyle fiilen, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasının (Brexit) bir kez daha ertelenmesini istedi. 

AFP'nin haberine göre, Başbakan Johnson ise oylama sonrası AB'yle Brexit'in ertelenmesine yönelik bir pazarlık yapmayacağını ve hiçbir yasanın kendisini buna zorlamadığını söyledi.

Öte yandan, İngiltere'nin başkenti Londra'da on binlerce kişi, herhangi bir Brexit anlaşmasının onaylanmadan önce referandumda oylanması talebiyle bir yürüyüş düzenledi.

İngiltere'nin bir önceki Başbakanı Theresa May'in AB ile vardığı Brexit anlaşmasının parlamentoda 3 kez reddedilmesinin ardından 29 Mart olan Brexit tarihi 31 Ekim'e ertelenmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya