İİT 'Dini Hoşgörü Kısa Film Yarışması' ödüllerini sahiplerine teslim etti

İİT 'Dini Hoşgörü Kısa Film Yarışması' ödüllerini sahiplerine teslim etti

Çarşamba, 30 Ekim, 2019 - 13:15
İstanbul/Şarku’l Avsat

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreterliği, Savtu'l Hikme (Sawt Al- Hikma) Merkezi  tarafından düzenlenen ‘Dini Hoşgörü Kısa Film Yarışması’nı kazananlara ödüllerini teslim etti.

İİT Genel Sekreterlik Divanı Genel Müdürü Dr. Abdullah bin Musa el-Tayer, Genel Sekreter Yusuf bin Ahmed el-Useymin yerine Cidde’deki İİT merkezinde düzenlenen törende ödülleri sahiplerine teslim etti.

Dr. Tayer, törende yaptığı konuşmada, yarışmanın söylemleri aşmayı ve gençler ile sosyal medya kullanıcılarına insanlara dokunan hikayelerden örneklerle ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

Yarışmanın sonuçlarına övgüde bulunan Dr. el-Tayer, gelecek yarışmaların daha başarılı olacağına ilişkin umudunu dile getirdi.

Bugün herkesin toplumları tehdit eden radikal söylem karşısında birleştiğine dikkat çeken Dr. Tayer, İİT’nin radikal propagandaya karşı koyma, bir arada yaşama, diyalog ve karşılıklı kabulü teşvik etme yönünde yapılan uluslararası çabaların ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Al-Tayer, konuşmanın ardından şu isimlere ödüllerini takdim etti:

En iyi kısa film birincilik ödülü Cezayirli Kada Humeydi, ikincilik ödülü Mısırlı Halid Basiuni ve üçüncülük ödülü Nijeryalı Muhammed Saliho Abdullah.


Editörün Seçimi

Multimedya