Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Afganistan'da 5 Taliban unsuru öldürüldü

Afganistan'da 5 Taliban unsuru öldürüldü

Çarşamba, 6 Kasım, 2019 - 09:15
Kabil/Şarku’l Avsat

Afganistan polisi tarafından yapılan açıklamada, Lugar vilayetinde güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen bir operasyonda en 5 Taliban üyesinin öldürüldüğü belirtildi.

Afganistan’da yayın yapan Tolo News haber kanalında yer alan dünkü haberde, Baraki Barak bölgesinde bulunan Şina Gala köyünün militanlardan temizlenmesi için operasyon başlatıldığı aktarıldı. Operasyonda özel polis güçlerinin 5 Taliban unsurunu etkisiz hale getirdiği ifade edildi.

Öte yandan güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada, bir okul yoluna döşenen mayının infilak etmesi sonucu 9 çocuğun hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırının sorumlusu olduğu düşünülen Taliban’dan ise konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

9 Afgan çocuğun hayatını kaybetmesine sebep olan patlama, ülkenin kuzeydoğusunda bulunan Tahar vilayetinde gerçekleşti. Tahar polis sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu bölgede Taliban’ın etkili olduğunu söyleyerek, güvenlik güçlerinin bölgenin geri alınması için operasyon başlattığını ancak Taliban’ın birçok noktaya anti-personel mayın döşediğini ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya