Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır, Sudanlı eski polisin ölümüne dair spekülasyonları yalanladı

Mısır, Sudanlı eski polisin ölümüne dair spekülasyonları yalanladı

Pazar, 10 Kasım, 2019 - 09:45
​Sudanlı Nizar en-Naim
Kahire/Şarku’l Avsat

Mısırlı yetkililer, geçtiğimiz Haziran ayında Sudan’ın başkenti Hartum'daki ordu karargahı önünde göstericileri dağıtma emrini reddedip istifa eden Sudanlı eski bir polis memurunun Kahire’de ölmesi nedeniyle çıkan spekülasyonları reddetti.

Sudanlı eski polis memuru Nizar el-Naim, tedavi görmek için geldiği Kahire'de hayatını kaybetmişti.

Mısır resmi haber ajansı MENA’ya konuşan resmi bir kaynak, “Sudan’da bazı haber sitelerinde Sudanlı eski polis memurunun tedavi için geldiği Kahire’de gizemli bir şekilde öldüğüne ilişkin iddialar doğru değil” dedi.

Sudanlı eski polis memurunun, zatürre tedavisi için geçtiğimiz Pazar günü eşi ile birlikte Mısır’a geldiğini aktaran kaynak, Giza bölgesinin Bulak Dakrur semtinde kaldıklarını belirtti.

Kaynağa göre Kahire’deki Sudan Büyükelçiliği’nden bir yetkili, el-Naim’i eşi geçtiğimiz Çarşamba günü büyükelçiliği arayarak, eşinin yaşadığı hastalık nedeniyle kaldıkları evde hayatını kaybettiğini bildirdi.

Büyükelçilik, gerekli prosedürleri tamamlamak ve sağlık müfettişlerinden el-Naim’in zatürre nedeniyle öldüğüne ilişkin ölüm sertifikasını almak üzere Bukal Dakrur’a bir heyet gönderdi.

Sudanlı eski polisin cesedi, ülkesine gidiş prosedürleri tamamlanıncaya kadar bir hastane morguna transfer edildi.

Mısırlı resmi kaynak ayrıca, “Sudanlı polis memurunun eşi, el-Naim’in hastalık nedeniyle ölmesi ve hiçbir şüphe barındırmaması nedeniyle herhangi bir yasal işlem yapmadı” diyerek, konuya dair tüm ithamları reddetti.


Editörün Seçimi

Multimedya