Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Brezilya Milli Takımı, Arjantin maçı için Riyad’da

Brezilya Milli Takımı, Arjantin maçı için Riyad’da

Perşembe, 14 Kasım, 2019 - 10:45
Brezilya Milli Takımı, Arjantin maçı için Riyad’da (Şarku'l Avsat)

Brezilya ve Arjantin arasında oynanacak olan hazırlık maçı için Brezilya Milli Takımı futbolcuları bu sabah saatlerinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a ulaştı.

Brezilya ve Arjantin arasında oynanacak olan hazırlık maçı, Riyad’daki Kral Suud Üniversitesi Stadyumu’nda oynanacak. “Süper Klasik” olarak adlandırılan ve iki Güney Amerika ülkesi arasında oynanacak müsabaka öncesi futbolseverlerin gözü Suudi Arabistan’da.

İki ülke milli takımının Suudi Arabistan’daki önceki maçı, Ekim 2018’de Cidde’deki Kral Abdullah Spor Şehri Stadyumu'nda oynandı. Brezilya, son dakikada attığı tek golle maçtan galip ayrılmıştı. Yarın Riyad’da oynanacak hazırlık maçı ise, bölgede yaşanan karşılaşmaların en büyükleri arasında yer alacak. Süper Klasik maçı, aynı zamanda Suudi Arabistan Krallığı’nın turist vizesi vermeye başlamasından bu yana ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için ilk uluslararası organizasyon olma özelliği taşıyor. Arjantin-Brezilya maçına saatler kala binlerce futbolseverin Suudi Arabistan’a gelmesi bekleniyor.

Brezilya ve Arjantin arasında oynanacak olan hazırlık maçı, Güney Amerika’da futbol popülerliği ve dünyadaki en yetenekli futbolcuların buradan çıkması nedeniyle heyecanı iki katına çıkarıyor. Brezilyalı efsane Pele ve Arjantinli Maradona arasında doğan rekabet, iki ülkenin müsabakalarına da yansımış durumda.

Brezilya ve Arjantin arasında oynanacak olan hazırlık maçı yarın saat 20:00’da başlayacak


Editörün Seçimi

Multimedya