Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

​Suudi Arabistan’ın ilk anime fuarı Riyad’da açıldı

​Suudi Arabistan’ın ilk anime fuarı Riyad’da açıldı

Cuma, 15 Kasım, 2019 - 07:45
Ünlü anime serisi Kaptan Macid’in yeni sezonu Aralık ayında MBC kanalında seyirciyle buluşacak (MBC)

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad’da dün ilk anime fuarı açıldı. Fuar vesilesiyle Arap dünyasında ‘Kaptan Macid’ olarak bilinen ‘Kaptan Tsubasa’ isimli animenin önümüzdeki aydan itibaren seyirciyle bulaşacağı açıklandı.

Riyad’daki Anime Sergisi’nde, Kaptan Macid’in yaratıcısı Japon Yoichi Takahashi ile animenin yeniden televizyonlara dönmesini öngören bir anlaşma imzalandı.

Ünlü anime serisi Kaptan Macid’in yeni sezonu Aralık ayında MBC kanalında seyirciyle buluşacak.

1980'lerde başlayan ve dünyada birden fazla dile çevrilen Kaptan Tsubasa anime dizisi, Arap dünyasında Kaptan Macid olarak biliniyor.

Anime dizisinde baş karakter olan Azura Tsubasa isimli genç Japon, tam bir futbol aşığı ve Brezilya'da profesyonel futbolculuk yapma ve ülkesini bir gün Dünya Kupası’na götürme hayalleri kuruyor.

Animasyon serisi, Japonya'daki çocuklar arasındaki futbolun popülaritesine katkıda bulundu.

Hatta Roma ve Parma forması giyen Japon futbol yıldızı Hidetoshi Nakata, kendisini futbola teşvik edenin Kaptan Tsubasa olduğunu itiraf etti.
Sergi 3 gün sürecek

Anime Sergisi’nde ziyaretçilere Japonya’nın anime efsaneleriyle eğlenceli bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Ziyaretçiler ayrıca ‘Riyad Mevsimi’ kapsamında yer alan Anime Sergisi’nde, 70'den fazla anime karakterinin sergilendiği dünyanın en büyük Japon stüdyolarını gezebilir, cosplay dünyasını tanıyabilir.

Sergide, bilim kurgu dalındaki Gundam Narrative ve 2014 Kyoto Ödüllü Violet Evergarden gibi çeşitli anime filmleri de ziyaretçilere sunulacak.

Ziyaretçiler, üç günlük sergide Japon uzmanlardan atölye çalışmaları kapsamında origami sanatını öğrenirken, Çinli uzmanlardan Samuray dövüşünün tekniklerini öğrenecekler.


Editörün Seçimi

Multimedya