Rahmi Turan: Kaynağıma güvendiğim için pişman oldum, hata yaptım ve gerekeni yapacağım

Rahmi Turan: Kaynağıma güvendiğim için pişman oldum, hata yaptım ve gerekeni yapacağım

Cumartesi, 23 Kasım, 2019 - 08:30
Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı Erdoğan (İHA)
İstanbul/Şarku’l Avsat

Türkiye, günlerdir Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısını konuştu.

İddianın gündeme gelmesinin ardından “Kim bu CHP’li?” sorusuna cevap arandı.

Sosyal paylaşım hesaplarından ilk paylaşım yapan Muharrem İnce oldu.

Ardından Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katılan CHP Genel Başkanı iddiaya ilişkin, “Doğrudur. İsim veremem” diyerek tartışmayı sürdürdü.

Bunun üzerin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yazılı bir açıklama yaparak CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi iddiasını yalanladı.

Akabinde, Erdoğan İzmir’de gerçekleşen programda, “Bay Kemal senin hayatın yalan. Eğer yiğitsen ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, acaba sen genel başkanlığını ortaya koyuyor musun? İspat edemiyorsan çek git. Bu kadar iddialı söylüyorum” diyerek görüşmenin gerçekleşmediğini söyledi.

Dikkatlerin çevrildiği Rahmi Turan ise söz konusu kişinin CHP’linin Muharrem İnce olduğunu iddia etti.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre Turan, bugün ise kaynağına güvendiği için pişmanlık duyduğunu dile getirdi.

Tedavi için Londra’da olduğu belirtilen Turan, sözcü.com.tr’ye yaptığı açıklamada, "Ben kaynağıma güvendiğim için pişman oldum, durum onu gösteriyor." dedi.
Uzun bir süredir tedavi nedeniyle Londra'da oluğunu vurgulayan Turan şunları söyledi:

Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye'de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Saray'a yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum.

Dün gece CNN Türk’teki programa katıldığını ve burada haberin kaynağını açıklamayacağını ifade eden Turan, “Bu kişi Muharrem İnce’dir diye ben açıklamıyorum. Bu kaynağın verdiği bir isimdir. İnce’nin söyledikleri de doğru olabilir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da açıklamaları doğru olabilir“ ifadelerini kullanmıştı.
"Ben kaynağıma güvendiğim için pişman oldum"

Kaynağın kendisine verdiği ismi açıkladığını ileri süren Turan, “Kaynak soruluyor. Eğer gerekirse kendisi çıkar ve açıklar. Benim bu kaynağı şimdi açıklamam çok ayıp olur. Kaynağımı 20 yıldır tanıyorum. İnce’nin söyledikleri de doğru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da açıklamaları doğru. Benim ne söylememi istiyorsunuz? O zaman benim verdiğim bu haber yanlıştır, ben hata yaptım” diye konuştu.
Turan, şunları kaydetti:

“Ben kaynağın bana verdiği ismi açıkladım. Ben size saygı duyduğum için bağlanıp cevap vermek istiyorum. Siz bana inanmıyorsanız o zaman konuşmamıza gerek yok. Olayın birinci elden tanığı değilim. Ben kaynağıma güvendiğim için pişman oldum, durum onu gösteriyor. Kaynağım 20 yıllık gazeteci bir arkadaşım. Her insan hata yapar, ben de hata yaptım ve gerekeni yapacağım”


Editörün Seçimi

Multimedya