Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman, Umman Sultanı’nı KİK Zirvesi'ne davet etti

Kral Selman, Umman Sultanı’nı KİK Zirvesi'ne davet etti

Perşembe, 5 Aralık, 2019 - 07:00
Maskat/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan, 10 Aralık’ta Riyad’da Kral Selman bin Abdulaziz’in başkanlığında gerçekleştirilecek olan Körfez Zirvesi’ne, Körfez İşbirliği Konseyi’ne (KİK) üye devletlerin liderlerini davet ediyor. Bu kapsamda Kral Selman dün, Umman Sultanı Kâbus bin Said’i, KİK Yüksek Kurulu’nun 40. oturumuna davet etti.

KİK Genel Sekreteri Dr. Abdullatif ez-Zeyani, dün, Maskat’ta Umman Kabine İşleri Başbakan Yardımcısı Fahd bin Mahmud Al Said ile bir araya geldiği esnada Kral Selman tarafından gönderilen mektubu teslim etti.

Riyad’da gerçekleştirilecek KİK Zirvesi’nde, üye ülkeler arasında siyasi, savunma, güvenlik, ekonomik ve sosyal alanlarda işbirliği ile entegrasyon sürecinin geliştirilmesi gibi birçok önemli konuların masaya yatırılması bekleniyor. KİK üyesi ülke liderlerinin, bölgesel ve uluslararası siyasi gelişmeler ile bölgedeki güvenlik durumunun üye ülkelerdeki güvenlik ve istikrara yansımalarını ele alması ön görülüyor.


Editörün Seçimi

Multimedya