Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in torunu Peter Phillips ve Kanadalı eşi Autumn Kelly boşanıyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in torunu Peter Phillips ve Kanadalı eşi Autumn Kelly boşanıyor

Çarşamba, 12 Şubat, 2020 - 08:45
Kraliçe Elizabeth’in en büyük torunu Peter Phillips ile Kanadalı eşi Autumn Kelly (EPA)
Londra/Şarku’l Avsat

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in en büyük torunu Peter Phillips ve Kanadalı eşi Autumn Kelly 12 yıllık evliliğin ardından boşanıyor. Çift tarafından yapılan açıklamada, durumun geçtiğimiz yıl Kraliçe ve ailelere bildirdikleri belirtildi. Kraliçe’nin 8 torunundan en büyüğü olan Peter Philipps 2008 yılında evlendi. Çiftin 9 yaşında Savannah ve 7 yaşında Isla adlarında iki kızı bulunuyor. Aile sözcülerinden biri yaptığı açıklamada, “Alınan bu kararın iki çocuk ve aralarındaki dostluk için en uygun davranış olduğunu’ aktardı.

Buckingham Sarayı, konun kişisel olması sebebiyle yorum yapmayacaklarını açıkladı. The Sun gazetesi ise, çiftin ayrıldığını, Peter Philips’in Autumn’un(41) aldığı karar sonrası yaşanan ayrılık sebebiyle çok üzgün olduğunu aktardı.

Kraliçe Elizabeth'in kızı Prenses Anne'in oğlu olan 42 yaşındaki Peter Philips,  Autumn Kelly ile 2003 yılında Montreal’da yapılan Kanada Grand Prix’inde tanıştı. Çift, Kraliçe’nin torunu Prens Harry ve Megan Markle dahil birçok Kraliyet evliliklerine tanıklık eden Londra yakınlarındaki  Windsor Sarayı'nda evlendi. Philips’in Kraliyet için kullanılan takma bir adı yok, genelde odak dışında kalma eğilimde. Ancak 2016 yılında Kraliçe’nin 90. Doğum gününü kutlamak için Buckingham Sarayı’nın önünde büyük bir parti düzenledi.

Sun gazetesinde yer alan habere, 93 yaşındaki Kraliçe, Kraliyet ailesinde yaşanan bir dizi aksilikten dolayı üzgün. Prens Harry ve eşi Meghan Markle geçtiğimiz ay Kraliyet ailesinden ayrıldıklarını duyurmuştu. Çift, Kanada ve ABD’de daha fazla zaman geçirmek için Kraliyet Kraliyet ailesindeki 'üst düzey' görevlerini bırakmak konusunda anlaşmaya varmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya