Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Erdoğan ilk kez Libya'da Suriyeli savaşçıların olduğunu açıkladı

Erdoğan ilk kez Libya'da Suriyeli savaşçıların olduğunu açıkladı

Cuma, 21 Şubat, 2020 - 17:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (Reuters)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ilk kez, eğitici kadronun yanı sıra Libya’da Türkiye destekli Suriyeli savaşçıların da olduğunu itiraf etti.

Reuters haber ajansına göre Erdoğan İstanbul’da yaptığı açıklamada, “Türkiye orada eğitimci kadrosuyla var. Ama orada Suriye Milli Ordusu’ndan insanlar da var” diyerek, eski adıyla Özgür Suriye Ordusu olarak adlandırılan muhalif savaşçılara atıfta bulundu.

Öte yandan, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından bugün yapılan açıklamada, Libya'da kalıcı ateşkes sağlamayı amaçlayan Cenevre'deki 5+5 formatındaki ortak askeri komite toplantılarının yeniden başladığı duyuruldu.

Bu gelişme, Fayiz es Serrac liderliğindeki Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin (UMH) kontrolünde bulunan Trablus Limanı’na, Halife Hafter'e bağlı Libya Ulusal Ordusu (LUO) güçlerinin saldırmasından sonra yaşandı.


Editörün Seçimi

Multimedya