Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt’te koronavirüs sayısı 8’e yükseldi… Bahreyn’de 6 yeni vaka

Kuveyt’te koronavirüs sayısı 8’e yükseldi… Bahreyn’de 6 yeni vaka

Salı, 25 Şubat, 2020 - 12:15
Kuveyt özel kuvvetlerinin iki unsuru, İran’dan gelen ve karantina altına alınan kimselerin alındığı otelin önünde maske takarken (Reuters)

Kuveyt Sağlık Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, 3 kişide daha yeni tip koronavirüs görüldüğü belirtilerek ülkede tespit edilen toplam vaka sayısının 8 olduğu aktarıldı. Bahreyn’de 6 kişide korona tespit edildiği aktarıldı.

Kuveyt Haber Ajansı'nın (KUNA) aktardığına göre, bakanlık tarafından yapılan açıklamada, İran’dan gelen üç kişide daha virüs tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, İran’dan gelen kişilerin karantina altına alındığı ve sağlık durumlarının stabil olduğu belirtilerek, bir devlet hastanenin virüsle mücadele için boşaltıldığı bildirildi.


Bahreyn’de yeni vaka

Diğer yandan Bahreyn Sağlık Bakanlığı, İran’dan gelen Suudi Arabistan ve Bahreyn vatandaşı 6 kişide koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini duyurdu. Açıklamada, Uluslararası Bahreyn Havaalanı'na gelen yolcuların hemen akabinde gerekli tıbbi kontrollerden geçirildiği kaydedildi. Son görülen vakaların ardından Bahreyn’de koronavirüs bulaşmış kişi sayısı 8’e yükselmiş oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya