Trump: Pakistan ve Hindistan, Keşmir sorununu çözmeli

Trump: Pakistan ve Hindistan, Keşmir sorununu çözmeli

Salı, 25 Şubat, 2020 - 14:30
Yeni Delhi/İHA

ABD Başkanı Donald Trump, Pakistan Başbakanı İmran Han ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile konuşarak, Keşmir konusundaki işbirliği teklifini yinelediğini belirtti.

ABD Başkanı Trump, Hindistan ziyareti kapsamında Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile ikili görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Trump açıklamasında, Keşmir sorunu için Pakistan Başbakanı Han ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile görüştüğünü ve işbirliği teklifini yinelediğini belirtti. Han ile güzel bir işbirliği içinde olduklarına vurgu yapan Trump, “Bugün yaptığımız konuşmada bu iki adam arasındaki problemi çözmek için elimden geleni yapacağımı söyledim. Keşmir bu iki ülke arasında büyük bir problem ve bunu çözmeliler” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gazetecilerin, Müslümanlara yönelik politikalarının eleştirilmesini sorması üzerine Trump, “Koyduğumuz seyahat yasağını bir dine dayandırmıyoruz. Yargıda da kazandık. Bu insanları, vatandaşlarımıza zarar verebileceklerinden dolayı seyahat etmekten alıkoyuyoruz” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya