Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

​Kuveyt ve Bahreyn’de koronavirüs vakaları artıyor

​Kuveyt ve Bahreyn’de koronavirüs vakaları artıyor

Çarşamba, 26 Şubat, 2020 - 12:15
Kuveytli kadınlar koruyucu maske ile geziyor (KUNA)
Kuveyt/Şarku’l Avsat

Kuveyt ve Bahreyn’de İran’a seyahat etmiş kişilerde tespit edilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya başladı.

Bahreyn Sağlık Bakanlığı, Bahreyn Havayolları ile İran'dan gelen 3 kişide daha koronavirüs tespit edilmesinin ardından ülkede salgına yakalananların sayısının 26'ya yükseldiğini bildirdi.

Bakanlığın açıklamasında, söz konusu 3 vatandaşın İbrahim Halil Sağlık Merkezi'nde karantina altına alındığı ve virüsün yayılmasını önlemek için tüm ihtiyati tedbirlerin uygulandığı ifade edildi.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı ise tespit edilen 7 vaka ile ülkede yeni tip koronavirüse yakalananların sayısının 25’e yükseldiğini açıkladı.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA’ya göre Bakanlık, tespit edilen yeni vakaların İran’a seyahat eden vatandaşlarda görüldüğünü belirterek, vatandaşlar ve ülkede yaşayanlara toplum sağlığını korumak için yetkililer tarafından verilen talimatlara uyma çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya