Lübnan’da koronavirüs kaynaklı üçüncü ölüm

Lübnan’da koronavirüs kaynaklı üçüncü ölüm

Perşembe, 12 Mart, 2020 - 13:00
Beyrut’taki Refik Hariri ÜniVersitesi Hastanesi’nin acil girişi önünde duran iki kadın (AP)
Beyrut/Şarku’l Avsat

Lübnan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 3’e yükseldiğini duyurdu.

Ulusal Medya Ajansı'na göre, Biblos (Cebil) şehrindeki bir hastanede kanser hastası olarak tedavi gören ve virüs bulaşmış bir kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

DPA’nın haberine göre, Lübnan Sağlık Bakanlığı dün, 61 vakanın bulunduğu ülkede virüs sebebiyle iki kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Lübnan Başbakanı Hasan Diyab, ülkedeki koronavirüsün yayılmasını sınırlamak için İtalya, Güney Kore, Çin ve İran’a olan seferlerin askıya alındığını ve yurtdışındaki Lübnanlılara ülkeye dönmeleri için 4 gün süre verildiğini söyledi.

Başbakan düzenlenen basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, Lübnan’da koronavirüs sebebiyle ölümlerin yaşanmasının ardından virüsün yayılmasını durdurmak için sıkı önlemler aldıklarına dikkati çekti.

Diyab, Fransa, Mısır, Suriye, Irak, İspanya, İngiltere ve Almanya’dan gelenlerin ülkeye alınmamasına karar verildiğini belirterek, yurtdışındaki Lübnanlıların ülkeye dönmeleri için 4 gün süre verildiğini hatırlattı.

Lübnan Başbakanı ayrıca, alışveriş ve restoranlar gibi yerlerin kapatılması gibi bir dizi önlemlerin alınabileceğinin de altını çizdi.


Editörün Seçimi

Multimedya