Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Bahreyn'de koronavirüs tedavisi gören iki Suudi vatandaşı iyileşti

Bahreyn'de koronavirüs tedavisi gören iki Suudi vatandaşı iyileşti

Cumartesi, 14 Mart, 2020 - 12:00
Bahreyn polisi, yabancı işçilerin kaldığı bir binayı, içeride koronavirüs vakası tespit edilmesinin ardından önlem amacıyla kapattı (AFP)

Suudi Arabistan’ın Manama Büyükelçiliği tarafından bugün yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan iki Suudi Arabistan vatandaşının iyileştikleri duyuruldu.

Büyükelçilik resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Bahreyn'in başkenti Manama'da bulunan Salmaniya Hastanesi’nde koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan iki Suudi vatandaşının koronavirüsü yendikleri belirtildi.

Öte yandan Bahreyn Sağlık Bakanlığı dün 7’si Bahreynli, 1’i Mısırlı ve 1’i Taylandlı olmak üzere ülkede 9 yeni koronavirüs vakası daha ortaya çıktığını ve bu kişilerin karantinaya alındığını duyurdu.

Koronavirüs vakalarının tedavi merkezinde, uzman personelin gözetimi altında gerekli tedavi ve bakımı aldıkları belirtilen bakanlık açıklamasında, şuana kadar Bahreyn’deki toplam koronavirüs vakası sayısının 44 olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, karantinadan çıkarılan koronavirüs vakalarına yeniden test yapıldığı ve emin olunduktan sonra taburcu edildikleri aktarıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya