Burkina Fasolu dört bakanda virüs tespit edildi

Burkina Fasolu dört bakanda virüs tespit edildi

Cumartesi, 21 Mart, 2020 - 15:15
Eğitim Bakanı Stanislas Ewaro, Koronavirüs Salgını Ulusal Komitesi’nin ilk oturumuna katıldığı sırada maske takarken (AFP)
Vagadugu/Şarku'l Avsat

Burkina Faso Maden ve Taş Ocakları Bakanı’na, bir parlamento üyesine koronavirüs (Kovid-19) teşhisinin konulmasından günler sonra virüs bulaştığı ortaya çıktı.

Bloomberg’in haberine göre, Maden ve Taş Ocakları Bakanı Oumarou Idani’de görülen virüs belirtilerinin Kanada’nın Toronto kentinde düzenlenen bir konferanstan dönüldüğü sırada ortaya çıktığı kaydedildi. Haberde Idani’nin yanı sıra Bölgesel ve Özel Yönetim Bakanı Simeon Sawadogo, Eğitim Bakanı Stalnislas Ewaro ve Dışişleri Bakanı Alpha Barry'nin de koronavirüse yakalandığı belirtildi.

Afrika ülkelerinde koronavirüsten en çok etkilenen ülke olan Burkina Faso’da üç ölüm vakasının yanı sıra 64 virüs bulaşmış kişi bulunuyor.

Diğer yandan Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kabore dün gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında ülke genelinde 19:00 - 05:00 saatleri arasında sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

Burkina Faso, dünyanın en büyük altın rezervine sahip ülkesi.


Editörün Seçimi

Multimedya