​BAE’de vaka sayısı 611’e, ölü sayısı ise 5’e yükseldi

​BAE’de vaka sayısı 611’e, ölü sayısı ise 5’e yükseldi

Pazartesi, 30 Mart, 2020 - 15:00
BAE Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Feride el-Huseni (WAM)
Abu Dabi/Şarku’l Avsat

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Bakanlığı, 41 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının 611’e yükseldiğini açıkladı.

BAE Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Feride el-Huseni, bugün düzenlediği basın toplantısında, son 24 saatte yaşanan 2 ölüm ile koronavirüs kaynaklı can kaybının 5’e yükseldiğini, iyileşen hasta sayısının ise 61 olduğunu bildirdi.

Öksürük, soğuk algınlığı ve ateş gibi solunum yolu hastalıkları olan herkesin maske takması gerektiğine dikkat çeken el-Huseni, başkasına ait maskenin takılmamasına vurgu yaptı.

Başkent Abu Dabi’de araçta koronavirüs testi yapılması için merkezler açıldığını belirten El-Huseni, bunun Körfez’de türünün ilk örneği olduğuna söyledi.

Abu Dabi Medya Ofisi’ne göre söz konusu merkezler, en yeni tarama cihazları ve uzman sağlık ekipleri ile 5 dakika içinde güvenli şekilde test yapacak.

Merkezlerin 12 saat içerisinde yaklaşık 600 kişiye hizmet vereceği ifade edilen açıklamada, önceliğin koronavirüs semptomları olanlar, yaşlılar, hamileler ve kronik hastalığı olanlara verileceği vurgulandı.


Editörün Seçimi

Multimedya