​IKEA, sağlık çalışanları için koruyucu ekipman üretmeye başladı

​IKEA, sağlık çalışanları için koruyucu ekipman üretmeye başladı

Salı, 31 Mart, 2020 - 14:30
Almanya'daki IKEA mağazalarından biri (Reuters)
Stocholm/Şarku'l Avsat

Dünyanın en büyük mobilya üreticisi olan IKEA, koronavirüs salgınını önlemek için sağlık çalışanlarına maske ve önlük gibi koruyucu ekipmanlar üretmeye başladığını açıkladı. IKEA’dan yapılan açıklamada ayrıca önümüzdeki günlerde üretimin giderek artacağı belirtildi.

Konuyla ilgili Reuters'a açıklamalarda bulunan IKEA ürünlerinin tasarım, üretim ve tedarikinden sorumlu olan Inter IKEA Grubu’nun Satınalma Müdürü Henrik Elm, pek çok kişinin salgın nedeniyle evden çalışmak zorunda kaldığına dikkati çekerek, bu kapsamda ofis eşyaları satışlarının yükseldiğini belirtti.

Elm açıklamasında, ABD ve Avrupa'da yayılmayı sürdüren virüs sebebiyle sınırların kapalı olması, talebin yoğun olması ve çalışma koşullarının güçlüğü gibi sebepler nedeniyle dağıtımda küçük sorunlar yaşanabildiğini kaydetti.

Kereste ve diğer hammaddeler konusunda bir sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Elm, tek sorunun mağazaların kapalı olması nedeniyle ürünleri koyacak yer bulamamak olduğunu dile getirdi.

IKEA'nın bu kararı, dünyadaki bazı otomobil şirketlerinin koronavirüsle mücadele amaçlı solunum cihazı üretmesinin ardından geldi.


Editörün Seçimi

Multimedya