​Tunus karantina süresini iki hafta daha uzattı

​Tunus karantina süresini iki hafta daha uzattı

Çarşamba, 1 Nisan, 2020 - 09:15
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said (Reuters-Arşiv)
Tunus / Şarku’l Avsat

Tunus Cumhurbaşkanlığı Ofisi, Cumhurbaşkanı Kays Said’in yeni tip koronavirüs salgınının yayılmasını durdurmak için karantina süresini 19 Nisan’a kadar iki hafta daha uzatma kararı aldığını açıkladı. Tunus’ta şimdiye kadar 394 vaka ve 10 ölü kaydedildi. 3 kişi taburcu edilirken 381 hasta halen tedavi altında.

Şarku’l Avsat’ın Reuters haber ajansından aktardığı habere göre, Tunus Hükümeti daha önce de 4 Nisan’a kadar karantina süresini uzatmıştı. Ancak virüsün yayılmasından endişe edildiği için Milli Güvenlik Kurulu’nun toplandı ve karantina süresi uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Meclis’te yaptığı konuşmasında, “Halkımızdan evde kalmalarını istedik, ancak nasıl yaşayacaklarını ve yemeklerini nasıl sağlayacaklarını düşünmedik. Bir hata oldu, bunu itiraf etmek gerekiyor” ifadelerini kullandı ve vatandaşların hayatlarını makul bir seviyeye gelmesi için hızlıca erzak gönderileceğini sözlerine ekledi.

Hükümet maddi durumu iyi olmayan kişiler için maddi yardım tahsis edileceğini duyurmuştu ancak yardım dağıtımı hala başlamadı. Bu durum başkentte ve diğer şehirlerde öfkeye neden oldu. 


Editörün Seçimi

Multimedya