​İngiltere’den Suudi Arabistan’a ‘koronavirüsle etkin mücadele’ övgüsü

​İngiltere’den Suudi Arabistan’a ‘koronavirüsle etkin mücadele’ övgüsü

Cuma, 3 Nisan, 2020 - 07:00
Kral Selman bin Abdulaziz ve Prens Charles (Şarku’l Avsat)
Riyad/Şarku’l Avsat

İngiliz Kraliyet Ailesi´nden Prens Charles, dün, Kral Selman bin Abdulaziz başkanlığında geçtiğimiz hafta düzenlenen olağanüstü G20 sanal zirvesiyle Suudi Arabistan’ın, koronavirüsle mücadelede etkin bir çalışma yürüttüğünü ifade ederek, Riyad yönetimine övgüde bulundu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün, Prens Charles ile telefonda görüştü. Geçtiğimiz hafta yapılan test sonucunda koronavirüse yakalanan ve kendisini karantinaya aldıktan sonra sağlığına kavuşan Charles’ın sağlık durumu hakkında bilgi alan Kral Selman, koronavirüs konusunda iki ülkenin sıkı bir çalışma yürüttüğünü ifade etti.

Görüşme sırasında iki ülke arasındaki ikili ilişkilere de vurgu yapılırken, Prens Charles, Kral Selman'a görüşmeden dolayı teşekkür etti ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Prens Charles, Suudi Arabistan'da bulunan turistlerin ve hacıların uçuş yasağından önce ülkelerine gönderilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Suudi Arabistan Krallığı’nın salgınla mücadeledeki çabalarına övgüde bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya