BAE’de ‘10 milyon yemek’ kampanyasına 15 milyon yemek bağışı

BAE’de ‘10 milyon yemek’ kampanyasına 15 milyon yemek bağışı

Cumartesi, 16 Mayıs, 2020 - 09:00
Son dönemde kampanya dahilinde 6.5 milyon yemek dağıtıldı (Şarku’l Avsat)
Dubai/Şarku’l Avsat

BAE Yemek Bankası Kurumu Mütevelli Heyeti Başkanı Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid el-Mektum’un başlattığı “10 milyon yemek” kampanyasının başlatılmasından bir ay sonra 15 milyon öğün yemek bağışının yapılmasıyla kampanya tamamlandı. Kampanyada koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü koşullardan etkilenen gruplara, kötü durumdaki aile ve bireylere  güvenli gıda desteği sağlanması amaçlandı.

Şeyha Hind bint Mektum bin Cuma el-Mektum, Şeyh Muhammed bin Raşid el-Mektum’un girişimciler ve hayırseverler için yeni ufuklar açtığı pratikteki bir uygulaması olarak ihtiyacı olanlara gıda desteğinin sağlanması amacıyla düzenlenen ve türünün en büyüğü olan “10 milyon öğün” kampanyadaki halk dayanışmasına dikkat çekti.

Başlatıldıktan bir hafta sonra hedefini ulaşan ve buna rağmen katılımların bağışlara devam ettiği “10 milyon yemek” kampanyasının toplumsal ve kurumsal hacmini vurguladı. Birlik olmanın, işbirliği, dayanışma ve kardeşliğin anlamlarını temsil eden BAE halkı fertlerinin ve farklı sektörlerin gösterdiği insani yardımlaşma seviyesine övgüde bulundu.

Şeyha “Kurumsal sosyal sorumluluk değerlerinin somutlaştıran kovid-19 salgınından etkilenen kötü durumdaki kesime, ailelere ve bireylere gıda desteği kampanyasını desteklemede tüm hükümet kurumları, özel sektör ve yardım kuruluşlarının aktif olarak katıldığını” belirtti.

Tam bir ay boyunca kampanyada 15,3 milyon değerinde değerinde bağış gerçekleşti. Bugüne kadar 6,5 milyon yemek dağıtıldı. Kampanyanın internet sitesi üzerinden 1,4 milyon katılım kaydedilirken, kısa mesaj üzerinden 771,5 bin çöğün yemeğe denk gelen katılım kaydedildi.

Kampanyaya çağrı merkezleri aracılığıyla gelen katkıların maddi değeri 726,3 bin öğün yemeğe ulaşırken insani yardım kuruluşlarının yaptığı bağış 6,8 milyon yemeğe denk geliyor. Buna ek olarak iş adamları ve ticaret şirketleri yaklaşık 5,7 milyon öğüne yemeğe eşdeğer miktarda bağış sağladılar.


Editörün Seçimi

Multimedya