10 yaşlarında iki çocuk karantinada çadırla oynarken 100 bin euro değerinde altın külçeleri buldu

10 yaşlarında iki çocuk karantinada çadırla oynarken 100 bin euro değerinde altın külçeleri buldu

Cumartesi, 23 Mayıs, 2020 - 11:00
Rouillac Müzeyede Evi
İstanbul/Şarku'l Avsat

Fransız televizyon kanalı BFM’de yer alan habere göre karantinadaki zamanlarını çadır kurarak değerlendirmek isteyen 10 yaşlarındaki iki çocuk, oyunları sırasında bir servete rastladı. 

Karantina zamanını geçirmek için aileleriyle birlikte Paristeki evlerinden büyükannelerinin yaşadığı Vendôme kentine gelen çocuklar, bahçedeki dallar ve bir çarşafla çadır kurmak istedi. 

Babalarından “Büyükannenizinkileri kullanabilirsiniz” iznini alan çocuklar, girdikleri odadan çarşaf alırken iki ağır cisim yere düştü. 

Olayı BFM TV’ye anlatan müzayedeci Philippe Rouillac’ın aktardığına göre çocuklar düşen cisimlere önem vermeyerek tekrar yerine koydu. Ancak bir süre sonra “bir şey” bulduklarını babalarına da anlattılar. 

Çocukların getirdiği cisimleri önce annesinin “antika bıçak tutucusu” zanneden 60 yaşındaki baba ise elindekinin altın külçeleri olduğunu o bölgede müzayedecilik yapan Philippe Rouillac ile konuşunca anladı. 

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Vendôme’daki Rouillac Müzeyede Evi’ne getirilen altınların, büyükannenin 1967’de kaybettiği külçeler olduğu ve 100 bin eurodan fazla değeri olduğu daha sonradan belli oldu. 

BFM’e konuşan Rouillac, külçelerin en az 80 bin euro edeceğini ancak müzeyede için altın fiyatlarının bir miktar daha yükselmesini beklediklerini söyledi. 

Rouillac, “Her külçe yıl başında 43 bin euro ediyordu, haziranda 54 bin euroya yükselebilir” dedi. 


Editörün Seçimi

Multimedya