Suudi Arabistan turist vizelerini ücretsiz olarak 3 aylığına uzattı

Suudi Arabistan turist vizelerini ücretsiz olarak 3 aylığına uzattı

Karar ülkede bulunan turistleri kapsıyor
Çarşamba, 27 Mayıs, 2020 - 09:00
Suudi Arabistan’da bulunan turist vizelerinin geçerlilik süreleri uzatıldı (Şarku’l Avsat)
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Pasaportlar Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan açıklamada, herhangi bir ücret alınmadan turist vizelerinin geçerlilik süresinin otomatik olarak 3 aylığına uzatıldığı duyuruldu.

Pasaportlar Genel Müdürlüğü söz konusu kararın, hükümetin ülke içerisinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek için aldığı tedbirler kapsamında uluslararası uçuş seferlerini askıya aldığı dönem içerisinde Suudi Arabistan’da olan ve vizelerinin geçerlilik süresi dolan turistleri kapsadığını belirtti.

Pasaportlar Genel Müdürlüğü bu adımın, hükümetin Kovid-19 küresel salgınının etkilerinin ve sonuçlarının üstesinde gelmek için gösterdiği çabaların bir parçası olarak Ulusal Bilgi Merkezi ile işbirliği içerisinde vatandaşlar ile ülke sakinlerinin güvenliğini garanti altına alan önlemler almak ve virüsün ekonomik, finansal ve kalkınma hedefleri üzerindeki etkilerini hafifletmek için atıldığını açıkladı.

Pasaportlar Genel Müdürlüğü Suudi Arabistan’da bulunan turistlerin vizelerinin geçerlilik süresinin, pasaport dairelerinin merkezine başvurmalarına gerek kalmadan otomatik sistem üzerinden online olarak uzatıldığını belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya