Mısırlı ünlü sanatçının kız kardeşinin düğünü karakolda son buldu

Mısırlı ünlü sanatçının kız kardeşinin düğünü karakolda son buldu

Pazartesi, 1 Haziran, 2020 - 18:15
Sanatçı Muhammed Ramazan, kız kardeşinin düğün töreninden bir kare
Kahire/ Sare Rebi

Mısırlı ünlü sanatçı Muhammed Ramazan, kız kardeşinin düğününden fotoğraflarda görülmesinin ardından yeni bir tartışmanın konusu haline geldi. Mısır'da düğünler de dahil olmak üzere toplantıları ve kutlamalar hala yasak.

Ramazan, gelin olan kız kardeşi İman ile çekildiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı. Fotoğrafta hem kardeşi hem de kendisi maskeli olan Ramazan, koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili önlemlere uydukları mesajını verdi. Bununla birlikte, katılımcılar tarafından paylaşılan fotoğraf ve videolarda maskesiz ve pandemi yokmuş gibi davrandığı görüldü.

Ünlü sanatçının kız kardeşinin düğünü karakolda sona erdi. Güvenlik güçlerinden elde edilen bilgilere göre hükümet tarafından alınan önlemlere uyulmaması nedeniyle düğününün dağıtılıp katılımcıların nezarete alındığı ifade edildi.

Mısır geçtiğimiz 15 Mart’tan bu yana okullar, üniversiteler, spor kulüpleri, kafeler ve büyük toplanma yerlerinin kapatılmasını içeren önlemler uyguluyor. Bunun yanında akşam 20.00’den sabah saat 06.00’ya kadar kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Önlemlere uymayanlara 254 dolara varan para cezaları kesiliyor.

 


Editörün Seçimi

Multimedya