Suriye’de Kovid-19 ölümlerinde artış sürüyor

Suriye’de Kovid-19 ölümlerinde artış sürüyor

Çarşamba, 3 Haziran, 2020 - 10:45
Şam Üniversitesi öğrencileri sınavlarını tamamlamak için okullarına dönüyor. (EPA)
Şam/Şarku’l Avsat

Suriye Sağlık Bakanlığı salı günü yaptığı açıklamada bir kişinin daha koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdiğini ve ülkedeki toplam ölü sayısının 6’ya yükseldiğini duyurdu.

DPA’in SANA’dan aktardığı açıklamada Sağlık Bakanlığı, koronavirüs sebebiyle ölen kişinin astım hastası olduğunu ve daha önce de açık kalp ameliyatı geçirdiğini bildirdi. Ayrıca 4 kişinin sağlığına kavuştuğu ve toplam iyileşen sayısının 50’ye yükseldiği bilgisini verdi.

Bakanlık dün Suveyde’de hastalığa yakalanan kişilerle temas kuran bir kişiye koronavirüs teşhisi konulması ile toplam kaydedilen vaka sayısının 123’e yükseldiğini açıkladı.

Şam’da koronavirüse karşı mücadele veren hükümet ekibi geçen haftadan bu yana yasakları aşamalı olarak kaldırmaya başladı. Pazartesi günü biten Ramazan Bayramı tatili sonrasında tüm kamu kuruluşları açıldı. Gece sokağa çıkma yasağı kaldırıldı ve şehirlerarası toplu taşıma tekrar başlatıldı.

Suriye’de ilk koronavirüs vakası 22 Mart tarihinde yurt dışından gelen birinde tespit edilmişti. Ülkede koronavirüse bağlı ilk ölüm ise 29 Mart'ta kaydedilmişti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya