Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

'Kripto para Mart ayında yükselecek' demişti, o analistten yeni Bitcoin tahmini

'Kripto para Mart ayında yükselecek' demişti, o analistten yeni Bitcoin tahmini

Salı, 23 Haziran, 2020 - 10:30
(Pikrepo)
İstanbul/Şarku'l Avsat

Twitter’da @BTC_JackSparrow adını kullanan kripto para analisti, Bitcoin değeri için yeni bir tahminde bulundu. Analiste göre Bitcoin fiyatı gelecek aylarda birkaç bin dolar artabilir.

Twitter hesabından bir grafik paylaşarak görüşlerini dile getiren Jack, kripto paranın 10 bin dolarlık eşiği geçtiği durumda orta vadeli hedefin 17 bin dolar olacağını ifade etti.

Öte yandan analiste göre piyasa yükselişe geçmezse ve yeterli ivmeyi kazanamazsa fiyatlar düşebilir.

Sosyal medyada epey popüler olan analist, bu durumda Bitcoin fiyatının 6 bin dolara kadar düşebileceğini yazdı. Ancak fiyatın 6 bin dolara düşebileceğine kişisel olarak inanmadığını da ekledi.

SoMag’in haberine göre kripto para piyasası, 12 Mart'ta tarihinin en zorlu düşüşlerinden birini yaşamıştı.

Bitcoin fiyatı kısa sürede 7 bin dolardan 4 bine düşmüştü. Bu 3 binlik düşüş birçok yatırımcıyı korkutsa da Jack’i o kadar endişelendirmemişti. 

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, 13 Mart'ta piyasanın durumunu yorumlayan Jack, Bitcoin'in V şeklinde bir grafik çizeceğini, kısa sürede tekrar 8 bin dolara yükselebileceğini söylemiş ve haklı çıkmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya