Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Obama’dan Beyaz Saray’a eleştiri: Son iki yıl içerisinde düzensiz bir yönetim var

Obama’dan Beyaz Saray’a eleştiri: Son iki yıl içerisinde düzensiz bir yönetim var

Çarşamba, 24 Haziran, 2020 - 11:30
Eski ABD Başkanı Barack Obama (AFP)
Washington/Şarku’l Avsat

Eski ABD Başkanı Barack Obama, 2020 başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’den aday olan Joe Biden ile katıldığı seçim kampanyası sırasında yaptığı açıklamada, son iki yıl içerisinde düzensiz ve kaotik bir yönetim olduğu konusunda Beyaz Saray’a eleştiride bulundu.

Obama’nın bu açıklamaları yaklaşık 175 bin kişinin katıldığı bağış kampanyası sırasında geldi. Medyada yer alan haberlere göre Obama, “Kongre’deki Cumhuriyetçiler ve medya yapısı tarafından desteklenen Beyaz Saray, kim olduğumuz ve kim olmamız gerektiğinin temellerine saldırdı” dedi.

Obama açıklamasında, “Bu gerçeklerin ve bilimin önemli olmadığını gösterir. Ölümcül bir hastalığı yanlış haber olarak göstermeye çalıştılar. Bu durum Adalet Bakanlığını Başkan’ın kişisel kaygılarının bir uzantısı ve kolu haline getiriyor” ifadelerini kullandı.

Eski ABD Başkanı açıklamasında, ülkesinde gençler arasında bulunan mevcut ‘büyük uyanışa’ övgüde bulundu.

Basında yer alan haberlerde, bağış kampanyasında Biden’a 7,6 milyon dolar toplandığı kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya