Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya’da koronavirüs vakaları 7 binin altına düşmeye başladı

Rusya’da koronavirüs vakaları 7 binin altına düşmeye başladı

Pazar, 28 Haziran, 2020 - 12:45
Moskova’da vakaların azalmasıyla restoran ve kafeler yeniden açıldı (Reuters)
Moskova/Şarku'l Avsat

Rusya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) günlük vaka sayıları üst üste üç gün 7 binin altında kaldı.

Rusya Koronavirüs Kriz Müdahale Merkezi, son 24 saat içerisinde 6 bin 791 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısı 634 bin 437’ye yükseldiğini açıkladı.

Açıklamada, son 24 saat içinde 104 kişinin hayatını kaybetmesiyle ülkedeki toplam ölü sayısının 9 bin 73’e ulaştığı da bildirildi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ise, kısıtlamaların kaldırılmasından sonra koronavirüs vakalarının sayısında bir artış yaşanacağına ilişkin endişelerin yersiz olduğunu söyleyerek, tehlikeli aşamayı geçtiklerini savundu.

Sobyanin, kısıtlamaların kaldırılmasından sonra Moskova’da koronavirüs vakalarında herhangi bir artış kaydedilmediğini de vurguladı.

Koronavirüs Kriz Müdahale Merkezi’ne göre Moskova’da son günlerde vaka sayısında düşüş yaşandı. Moskova’da dün tespit edilen günlük vaka sayısı 750 olurken, bu 8 Nisan’dan bu yana kaydedilen en düşük sayı oldu.

Rusya’da 23 Haziran’da kısıtlamaları kaldırma planında üçüncü aşamaya geçilerek, restoran ve kafelerin kapalı alanları ile spor salonları ve yüzme havuzları da açıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya