BAE: Kamu çalışanlarının tamamı 5 Temmuz’da işlerine geri dönecek

BAE: Kamu çalışanlarının tamamı 5 Temmuz’da işlerine geri dönecek

Pazartesi, 29 Haziran, 2020 - 15:30
BAE’deki kamu çalışanlarının tamamı işlerine geri dönüyor (WAM)
Abu Dabi/Şarku’l Avsat

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Hükümet İnsan Kaynakları Federal Otoritesi (FAHR), federal hükümet çalışanlarının tamamının 5 Temmuz’dan itibaren işlerine geri döneceğini açıkladı.

FAHR, bu kararın, BAE’nin yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) sonra gerekli tüm tedbirleri alıp, ekonomik ve sosyal faaliyetlere devam ederek, dünyanın en hızlı büyüyen ve yükselen ülkelerinden biri olma stratejisine ulaşılmasına katkıda bulunacak önemli bir adım olduğuna vurgu yaptı.

Açıklamada, federal makamların ofislerdeki çalışma ortamlarına ilişkin gerekli kontrolleri yapması gerektiği vurgulanırken, fiziksel mesafe gibi çalışanların güvenliğine yönelik önlemlerin alınması ve iş güvenliği ile ilgili talimatlara bağlı kalınması gerektiği ifade edildi.

Söz konusu karar, esnek çalışma saatlerinin sürmesini ve kalabalıkların bir araya geldiği toplantıların azaltılmasını da içeriyor.

FAHR tarafından açıklanan karar, çok çeşitli araştırmaların yanı sıra Abu Dabi Sağlık Otoritesi ve Dubai Sağlık Otoritesi ile koordineli olarak Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı’ndaki ilgili komite tarafından hazırlanan ‘İşyerine Güvenli Dönüş Protokolü’ne dayanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya