İngiltere’de aşırı kafein tüketen bir kişi hayatını kaybetti

İngiltere’de aşırı kafein tüketen bir kişi hayatını kaybetti

Çarşamba, 1 Temmuz, 2020 - 12:30
Adli tıp uzmanları Sandlewski’nin kafein zehirlenmesinden öldüğü sonucuna vardı (Reuters)
Londra/Şarku’l Avsat

İngiltere'nin Cambridgeshire vilayetindeki Cambridge şehrinde yaşayan Polonya asıllı Lukasz Sandelewski aşırı miktarda kafein tüketmesinin ardından evinde ölü bulundu.

The Independent gazetesine göre Sandlewski’nin (36) annesi, İngiltere’de kaynakçı olan oğlunu birkaç kez aradı ancak ulaşamadı.

Bunun üzerine oğlunun iş arkadaşlarından birine Facebook üzerinden mesaj yollayan endişeli kadın, ondan Sandlewski’nin evine gidip kontrol etmesini istedi.

Arkadaşı eve geldiğinde, Sandlewski’yi yatağının yanında yüz üstü yatarken buldu ve onu kaldırmaya çalıştı. Sandlewski’nin öldüğünü fark eden arkadaşı polisleri aradı. Gelen sağlık ekipleri de Sandlewski’nin hayatını kaybettiğini doğruladı.

Adli Tıp uzmanı Sean Horstead, Sandlewski’nin odasında yerde çok sayıda boş bardak olduğunu söyleyerek, “Lukasz Sandelewski ev adresinde ölü bulundu. Kafeini nasıl veya ne miktarda tükettiği belirsiz ancak kafein zehirlenmesi ölümüne neden oldu” dedi.

Adli Tıp uzmanları, Sandlewski’nin kanında 282 mikrogram/ml kafein buldu. Kafeinin 80 mikrogram/ml oranından fazla olması tehlikeli olarak görülüyor.

Sandlewski’nin hayatını sona erdirmeyi planladığına dair bir kanıt bulunmadığı ve intihar notu bırakmadığı da öğrenildi.


Editörün Seçimi

Multimedya