Tom Hanks: Hollywood ne zaman yeni normale geçecek ‘hiçbir fikrim yok’

Tom Hanks: Hollywood ne zaman yeni normale geçecek ‘hiçbir fikrim yok’

Çarşamba, 1 Temmuz, 2020 - 12:30
ABD’li aktör Tom Hanks (Arşiv-AP)
Los Angeles / Şarku’l Avsat

ABD’li aktör Tom Hanks yaptığı açıklamada, aylar önce kendisine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşmasının ardından Hollywoood’da film çekimlerine ne zaman başlanacağı konusunda hiçbir fikrinin olmadığını söyledi.

İki kez Oscar ödülü alan Hanks, geçtiğimiz Mart ayında Elvis  Presley ile ilgili bir film hazırlı için gittiği Avustralya’da Rita Wilson ile koronavirüse yakalandığını duyurmuştu.

ABD’de salgının ana merkezlerinden biri olan California eyaletinde, sıkı sağlık düzenlemelerine uyulması şartıyla film çekimlerine yeniden başlanılması için yeşil ışık yaktı. Ancak çoğu prodüksiyon hala beklemede.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığı habere göre Hanks konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ne zaman işe döneceğimi bilmiyorum. Bir ipucu yok” dedi.

Hanks açıklamasında, “Ne zaman olacağını bilmiyoruz. Mali, yasal ve sigortacılık konuları dahil olmak üzere birçok şey dikkate alınmalıdır” ifadelerini kulandı.

Tom Hanks'ın oynadığı 'Grayhound' filminin yaz aylarında başlaması bekleniyordu, ancak pandemi nedeniyle ABD sinemalarının çoğu kapalı veya sınırlı kapasiteyle açıldı.

Tom Hanks, filmin sinemalarda gösterilmemesinin 'çok üzücü' olduğunu, ancak 10 Temmuz'dan itibaren internet üzerinden dünya çapında yayınlanabileceği konusunu memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Çekimler kısa bir süre önce İzlanda, Güney Kore ve Yeni Zelanda gibi bazı ülkelerde yeniden başladı. Ancak Tom Hanks, Baz Luhrmann'ın yönettiği 'Elvis' filminde ne zaman işe döneceğini bilmediğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya