Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ekonomiyi desteklemek ve koronavirüsün etkilerini azaltmak için hükümet girişimlerini genişletiyor

Suudi Arabistan ekonomiyi desteklemek ve koronavirüsün etkilerini azaltmak için hükümet girişimlerini genişletiyor

Perşembe, 2 Temmuz, 2020 - 17:00
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz (SPA)

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomi ve özel sektör üzerindeki etkilerini hafifletmeye karşı uygulanan hükümet girişimlerini genişletme talimatı verdi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’ya göre Kral Selman, salgının bireyler, özel sektör girişimleri ve yatırımcılar üzerindeki finansal ve ekonomik etkilerini azaltmak için uygulanan hükümet girişimlerinin süresinin uzatılması yönünde talimat verdi.

Genişletilmesine karar verilen hükümet girişimleri, işsizlik sigortası ile özel sektördeki Suudi çalışanların desteklenmesi, para cezalarının askıya alınması ve ithalatta gümrük vergilerinin banka teminatı karşılığında 30 gün ertelenmesini içeriyor.

Suudi Arabistan, koronavirüsün ekonomik etkilerini hafifletmek için Mart 2020’den bu yana 214 milyar dolar değerinde 142 girişim başlatıldığını aynı zamanda Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın sürekli takibi ile çeşitli bakanlıklardan oluşan bir komite kurulduğunu bildirilmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya