Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas’ta DEAŞ yanlısı bir terör hücresi çökertildi

Fas’ta DEAŞ yanlısı bir terör hücresi çökertildi

Salı, 7 Temmuz, 2020 - 13:15
DEAŞ yanlısı hücre üyeleri ülkedeki hassas bölgeleri hedef alacak terör eylemleri gerçekleştirmeye karar verdi (AP)

Fas İçişleri Bakanlığı, Nador şehri ve banliyösünde DEAŞ yanlısı 4 kişilik terör hücresinin çökertildiğini açıkladı.

Fas resmi haber ajansı MAP’a göre İçişleri Bakanlığı, ülkenin güvenlik ve istikrarını hedefleyen terör şebekelerine karşı yürütülen operasyonlar kapsamında, Nador şehrinde DEAŞ ile bağlantılı 4 kişilik terör hücresinin çökertildiğini bildirdi.

Bakanlık,  Adli Araştırmalar Merkez Ofisi’nin aldığı istihbarat bilgileri ile hareket edip söz konusu terör hücresini çökermeyi başardığını belirterek, yakalanan ve aralarında bir DEAŞ unsurunun da yer aldığı hücre üyelerinin 21 ile 26 yaş aralığında olduğu bilgisini verdi.

Açıklamaya göre ön soruşturma neticesinde, DEAŞ yanlısı hücre üyelerinin ülkedeki hassas bölgeleri hedef alacak terör eylemleri gerçekleştirmeye karar verdiği tespit edildi.

Söz konusu unsurların, Fas ve İspanya güvenlik güçlerinin koordineli çalışması ile 4 Aralık 2019’da çökertilen terör hücresi ile bağlantılı olduğu da ifade edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya