Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD Başkanlığı’na aday olan Kanye West Trump’ı artık desteklemediğini söyledi

ABD Başkanlığı’na aday olan Kanye West Trump’ı artık desteklemediğini söyledi

Çarşamba, 8 Temmuz, 2020 - 13:00
ABD’li ünlü rapçi ve yapımcı Kanye West (AFP)
Washington/Şarku'l Avsat

ABD’li ünlü rapçi ve yapımcı Kanye West, ABD Başkanı Donald Trump’ı artık desteklemediğini söyleyerek, 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerine kazanmak için aday olduğunu söyledi.

Daha önce Trump’ın en büyük destekçilerinden biri olan West, geçtiğimiz Cumartesi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerinde aday olduğunu açıklamıştı.

Kanye West, paylaştığı tweetinde, “ABD’nin sözünü Tanrı’ya güvenerek, görüntümüzü birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek fark etmeliyiz. ABD Başkanlığı’na adayım” ifadelerini kullanmıştı.

West (43), Forbes dergisine verdiği röportajda, Trump’ın seçim kampanyasının sloganı haline gelen ‘Amerika’yı Yeniden Güçlü Yap’ (Make America Great Again)’ yazan kırmızı beysbol şapkalarını kast ederek, “Bu röportaj ile kırmızı şapkayı çıkarıyorum” dedi.

ABD’li ünlü rapçi, başkanlık seçim yarışına katılmasıyla ilgili de, “Hayatta yaptığım her şey gibi, bunu da kazanmak için yapıyorum” yorumunda bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya