Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır Yargıtay’ı İhvan lideri Muhammed Bedii ve diğer 5 İhvan yöneticisinin müebbet hapis cezasını onadı

Mısır Yargıtay’ı İhvan lideri Muhammed Bedii ve diğer 5 İhvan yöneticisinin müebbet hapis cezasını onadı

Perşembe, 9 Temmuz, 2020 - 16:45
Muhammed Bedii (Reuters-Arşiv)
Kahire/Şarku’l Avsat

Mısır Yargıtayı, medyada ‘Rehberlik Bürosu Olayları’ olarak bilinen davada Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve diğer 5 üst düzey yönetici hakkındaki müebbet hapis cezasını onadı.

Yargıtay, davadaki sanıklar tarafından sunulan temyiz talebini reddederek, haklarında daha önce verilen mahkeme kararlarını onadı.

Kahire Ceza Mahkemesi, 5 Aralık 2018’de Muhammed Bedii, Raşid Muhammed el-Bayumi, Abdurrahim Muhammed Abdurrahim, Muhammed Hayrat Şatır, Mahmud Ahmed Ebu Zeyd ve Mustafa Abdulaziz Fehmi gibi üst düzey yöneticiler hakkında müebbet hapis cezası vermişti.

Savcılar, sanıklara yasadışı bir gruba katılmak, güvenlik personelini, hakimleri, silahlı kuvvetleri ve hayati tesisleri hedefleyen terör eylemleri yürütmek, kamu huzurunu bozma ve silah ve mühimmat bulundurma gibi suçlamalar yöneltmişti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya