Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tokyo’da günlük vaka sayısında yeni rekor: 240 yeni koronavirüs vakası

Tokyo’da günlük vaka sayısında yeni rekor: 240 yeni koronavirüs vakası

Cuma, 10 Temmuz, 2020 - 11:15
Tokyo’da maske ile gezen insanlar (AP)

Japonya’nın başkenti Tokyo’da son 24 saat içerisinde 240 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilirken, bu üst üste ikinci gün için kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Başkent’te dün ise 224 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkmış, bu da salgının başlamasından bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olmuştu.

Tokyo’daki vakaların geçtiğimiz hafta artış göstermesi, şehir sakinlerinin salgının yayılmasını sınırlamak için kısıtlamaların yeniden uygulanacağı konusunda endişe duymasına neden oldu.

Tokyo Valisi Yuriko Koike, bugün düzenlediği basın toplantısında vaka sayılarındaki artışı, virüsün toplumsal ölçekte yayılmasının yanı sıra test sayılarının artmasına bağladı.

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçimlerde ikinci bir dönem için halktan yetki alan Yuriko, “Daha fazla dikkat gerektiren bir aşamadayız” diyerek vatandaşları uyardı.

Japonya, koronavirüs salgınının yayılmasını azaltmak için ülke genelinde Nisan-Mayıs ayları arasında bir ay boyunca olağanüstü hal ilan etmişti.

Japonya’da şu ana kadar 21 bin 483 vaka tespit edilirken, 995 kişi de hayatını kaybetti.


Editörün Seçimi

Multimedya