Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

IMF ve Dünya Bankası, Ekim’de düzenlenecek yıllık toplantıları video konferans aracılığıyla yapacak

IMF ve Dünya Bankası, Ekim’de düzenlenecek yıllık toplantıları video konferans aracılığıyla yapacak

Cuma, 10 Temmuz, 2020 - 12:30
Washington’daki IMF merkezi (Reuters)

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası (WB), 12-18 Ekim’de düzenlenecek yıllık toplantıların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ağırlıklı olarak video konferans aracılığıyla sanal ortamda gerçekleştirileceğini açıkladı.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva ve Dünya Bankası Başkanı David Malpass tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Pandemi ile ilgili devam eden sağlık endişeleri göz önüne alınarak, IMF ve Dünya Bankası Grubu yönetimleri 12-18 Ekim haftasında gerçekleşecek IMF-Dünya Bankası’nın 2020 yıllık toplantılarının bu yıl ağırlıklı olarak sanal bir formatta yapılmasını öneriyor. Amacımız yıllık toplantılara katılanlar ve çalışanların yanı sıra Washington bölgesinde yaşayanların sağlık ve güvenliğini koruyarak, üyelerimize etkin bir şekilde hizmet etmektir.”

Açıklamada, yaşanacak gelişmeler ışığında toplantı formatına ilişkin esnek kalınacağı da vurgulandı.

IMF ve Dünya Bankası’nın, koronavirüs salgınının artış yaptığı Nisan ayındaki bahar toplantıları da video konferans aracılığıyla düzenlenmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya