Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’de Kovid-19 vaka sayısında rekor artış: Bir günde 69 bin kişiye teşhis konuldu

ABD’de Kovid-19 vaka sayısında rekor artış: Bir günde 69 bin kişiye teşhis konuldu

Cumartesi, 11 Temmuz, 2020 - 11:30
ABD’de bir hemşire koronavirüse yakalandığından şüphelenilen bir kişiye test uyguluyor (AP)

ABD’de dün itibariyle son 24 saatte kaydedilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının 69 bine yükseldiği bildirildi.

Reuters’ın haberine göre, günlük vaka sayısında rekor seviyelere ulaşan eyaletler arasında Alaska, Georgia, İdaho, Louisiana, Montana, Ohio, Utah ve Wisconsin bulunuyor.

Salgından en çok etkilenen eyaletler arasında birinci sırada yer alan Florida’da dün itibariyle vaka sayısı 24 saatte 11 bin 433’e yükselirken, 92 kişi hayatını kaybetti, 7 bin kişi hastanelere sevk edildi. Eyalette hizmet veren 48 hastane kapasite doluluk oranına ulaştıklarını açıkladı.

Koronavirüsle mücadele döneminde alınan bazı kararlar ABD halkını ikiye böldü. Bu kararların başında maske takma zorunluluğunun yalnızca kapalı alanlarla sınırlandırılması ve okulların ile ticari işletmelerin yeniden açılması geliyor. Dünya genelindeki sağlık uzmanları, maske takmanın salgının yayılmasını önleme açısından en önemli yollardan biri olduğu hususunda birleşiyorlar.

ABD’de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 133 bini geçti.

Reuters’ın haberine göre, ABD’de kayıt altına alınan Kovid-19 vaka sayısı 3 milyona ulaştı.


Editörün Seçimi

Multimedya