Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD üniversiteleri Trump’ın yabancı öğrenciler hakkındaki kararına karşı çıkıyor

ABD üniversiteleri Trump’ın yabancı öğrenciler hakkındaki kararına karşı çıkıyor

Pazartesi, 13 Temmuz, 2020 - 12:30
Harvard Amerikan Üniversitesi kampüsü (Arşiv- AFP)
Washington/Şarku’l Avsat

59 Amerikan üniversitesi dün, Başkan Donald Trump yönetimi tarafından yabancı öğrencilere yönelik alınan kararı durdurmak amacıyla Harvard ve Massacchusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafında sonbaharda online eğitim yapacak üniversitelerin yabancı öğrencilere yönelik kararının iptali için açılan davayı destekledi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Harvard ve MIT, Boston Federal Mahkemesine yaptıkları başvuruda, Trump yönetiminin bu kararının iptalini talep etti.

59 Amerikan üniversite bahsi geçen iki üniversiteye destek verdi. Yapılan açıklamada, yabancı öğrencilerin koronavirüs salgını sırasında online derslere katılma ihtiyacına değinildi.

Açıklamada, “Acil durum devam ediyor, ancak hükümet politikası aniden ve radikal bir şekilde değişti. Bu da hazırlık aşamasında kaosa ve kargaşaya neden oldu” ifadeleri kullanıldı.

ABD Başkanı Donald Trump, Kovid-19 salgını nedeniyle kapatılan okulların sonbaharda yeniden açılması gerektiğini savunurken, Harvard Üniversitesi bu dönem için online çalışmaları düzenleyeceğini duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya