Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Latin Amerika, dünyada koronavirüs kaynaklı en fazla can kaybı yaşanan ikinci bölge oldu

Latin Amerika, dünyada koronavirüs kaynaklı en fazla can kaybı yaşanan ikinci bölge oldu

Pazartesi, 13 Temmuz, 2020 - 14:00
Brezilya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir kişiyi defnederken koruyucu elbiseler giyen bir çalışan (Arşiv-Reuters)

Fransız Haber Ajansı (AFP), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 144 bin kişinin öldüğü Latin Amerika ve Karayipler’in, dünyada Avrupa'nın ardından en fazla koronavirüs kaynaklı can kaybı yaşanan ikinci bölge olduğunu bildirdi.

Bugün resmi olarak açıklanan verilere göre toplam 144 bin 758 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği Latin Amerika ve Karayipler, toplam 144 bin 23 kişinin öldüğü ABD ve Kanada’yı geride bırakırken toplam 202 bin 505 kişinin öldüğü Avrupa'dan sonra dünyada en fazla koronavirüs kaynaklı can kaybının kaydedildiği ikinci bölge oldu.

Öte yandan ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi'ne göre tüm dünyada koronavirüs vaka sayısı 9,12 milyonu aşarken, iyileşenlerin sayısı da 1,7 milyonun üzerinde olduğu vurgulandı.


Editörün Seçimi

Multimedya