Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas Kraliyet Sarayı, tahta çıkış yıldönümü kutlamaları erteledi

Fas Kraliyet Sarayı, tahta çıkış yıldönümü kutlamaları erteledi

Perşembe, 16 Temmuz, 2020 - 11:45

Fas Kraliyet Sarayı, Kral 6. Muhammed'in tahta çıkışının 21'nci yıl dönümü kutlamalarını erteleme kararı aldı.

Kraliyet Sarayları, Protokoller ve Madalya Törenlerinden Sorumlu Delege Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan önleyici tedbirlerin göz önünde bulundurularak Kral 6. Muhammed'in tahta çıkışının 21'nci yıl dönümü münasebetiyle yapılacak kutlamaların ertelenmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, söz konusu kutlamaların yanı sıra ayrıca çeşitli okullardan ve askeri, paramiliter ve sivil enstitülerinden yeni mezun subaylar için mezuniyet töreni, Krala Bağlılık Töreni, Kraliyet Muhafızları Geçit Töreni ile gösterilerin de ertelendiği belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında, Fas Kralı 6. Muhammed’in 29 Temmuz’da saat 21.00’de radyo ve televizyon kanalları üzerinden ulusa sesleneceği ve Kralın 30 Temmuz’da yapılacak sembolik bir karşılama törenine başkanlık yapacağı bilgisine yer verildi. Açıklamada söz konusu törenin saatine ilişkin bilgi verilmedi.


Editörün Seçimi

Multimedya